Penfolk Pendik Folklor Organizasyonları Gençlik ve Spor Kulübü DerneğiSurvey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar

PENDİKLİ ÖĞRETMENLERDEN KÜLTÜR SANAT PROJESİ

PENDİKLİ ÖĞRETMENLERDEN KÜLTÜR SANAT PROJESİ

Pendik te kadroları öğretmenlerden oluşturulacak ve resmi törenler ile birlikte ilçedeki festival, gösteri ve etkinliklerde görev alacak ayrıca Pendik’i ulusal ve uluslararası temsil edecek bir Halk Oyunları Topluluğu ve Türk Halk Müziği Korosu kurulacak.

Pendik ilçemizde kültür sanat hizmeti veren derneklerden Pendik Folklor Organizasyonları GSK. Öğretmenleri tarafından oluşturulan proje kapsamında Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlüklerine gerekli duyuruları yaptı ve gelen başvurular üzerine ekim ayı içerisinde faaliyete geçecek koro ve halk oyunları gruplarına katılım için Pendik ilçesinde görev yapmakta olan öğretmen olmak gerekiyor. Yerli ve Milli ortak değerimiz olan folklorumuzun en temel iki branşı olan halk müziği ve halk oyunları kapsamında sene sonu sertifika alacak olan katılımcı öğretmenler ayrıca dönem sonu hazırlayacakları tören ve sene sonu gösterileri bizlere öğrenmenin sınırının olmadığını ve er zaman er aşa devam etiğini gösterecekler.

İşte öğretmenlerin katılabilecekleri kurslar:

 

PENDİK ÖĞRETMENLER THM KOROSU

DUYURU

 

Pendik İlçesinde görev yapan öğretmenlerimizden “ÖĞRETMENLER TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU” kurulacaktır. Şef Soner ÖZBİLEN yönetiminde Rumeli’den Anadolu’ya türküler konsepti ile ilçede yapılan konser, resmi tören, festival benzeri etkinliklerde sahne alacak, ulusal ve uluslararası etkinliklerde Pendik’i temsil edecek bir grup oluşturulması için 24 Ekim 2018 Çarşamba Akşamı Pendik Atatürk Kültür Merkezi AKM’de (Doğu mh. Erol Kaya Cd. No:135 Pendik-İST.) başlayacak çalışmalarımız her Çarşamba saat: 19.30 ile 21.30 arası devam edecektir. Katılım için www.penfolk.com dan kayıt formu doldurabilir veya 0532 453 22 01 – 0216 354 20 45 nolu telefonlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 

PENDİK ÖĞRETMENLER HALK OYUNLARI TOPLULUĞU

DUYURU

 

                Pendik İlçesinde görev yapan öğretmenlerimizden “ÖĞRETMENLER HALK OYUNLARI TOPLULUĞU” kurulacaktır. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Antrenörleri yönetiminde düzenlenecek ve ilçemizde yapılan konser, resmi tören, festival benzeri etkinliklerde sahne alacak, ulusal ve uluslararası etkinliklerde Pendik’i temsil edecek bir grup oluşturulması için 19 Ekim 2018 Cuma Akşamı Yeni Mh. Plevne Cd. Zişan Sk. No:4 Kat: -1 Pendik-İST. Pendik İlçe Seçim Kurulu binası alt kat Folklor salonunda başlayacak çalışmalarımız her cuma saat: 19.30 ile 21.30 arası devam edecektir.

Katılım için www.penfolk.com dan kayıt formu doldurabilir veya 0532 555 481 25 25 – 0216 354 20 45 nolu telefonlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.